За резервации:
0700 16 200Дата
Дестинация
Продължителност
Транспорт
Потвърденo пътуване
15 авг 2025
София – Истанбул
Среща на Терминал 2, за полет през Истанбул до Москва. Нощувка в Москва.
Москва - Камчатка
Закуска, трансфер до летището и полет до Камчатка.
Камчатка – Паратунка
Започва нашето незабравимо пътешествие към едно от най – отдалечените места на света, част от Руската територия! Пристигане в Петропавловск Камчатски, който е сред най-старите градове в руския Далечен изток. Градът е основан под ръководството на Витус Беринг и Алексей Чириков на 17 октомври 1740 г. като Петропавловски острог на мястото на камчадалското селище Аушин. Наименованието идва от името на корабите на експедицията „Свети апостол Петър“ и „Свети апостол Павел“. Посрещане на летището и трансфер до хотела. Нощувка.
Петропавловск и круиз по залива Авача
Закуска. Трансфер до Петропавловск. Обиколка на града с посещение на Историческия Музей. Продължаваме с разходка в центъра и стария рибен пазар откъдето се качваме на кораб за круиз по Авачинския залив към Тихия океан и остров Старичков. Авачинският залив е едно от най-живописните и уютно разположени пристанища на тихоокеанското крайбрежие на полуостров Камчатка, представен от дълбоководен затворен залив с кръгла форма, чиято обща площ достига 215 km2. Чрез тесен пролив е свързан с Тихия океан. Губа има криволичещи брегове, разчленени от множество малки заливи, най-известните от които са Krasheninnikova, Tikhaya, Petropavlovskaya. Заливът Крашенинников, се намира на източния бряг на полуострова, в южната част на залива. На брега му има 3 носа: нос Входной, нос Казак и нос Неводчиков, както и три големи залива: Селдеви, Горбушечий и Ягодни. Град Вилючинск, който е база за атомни подводници на Тихоокеанския флот, намери своя подслон тук. Авачинският залив е изключително впечатляващ с многобройните си малки заливи и 32 вида риба. Почти целогодишно тук може да се видят морски език, главоч и камбала. Тюлените в Авачинския залив не се боят от хората и им позволяват да се доближават много близо. Срещат се китове-убийци, раци и морски таралежи. Остров Старичков се намира на около 10 км. от входа на залива и носи името си от малки морски птици- Мурелети /на руски името им звучи като старец/. На острова гнездят пуфини /кайра/, корморани, гмуркачи, морски орли, многобройни водни птици и тюлени. Трансфер до хотела. Нощувка. Ще видим заливите Заливът Тихая е един от най-спокойните. Малък и много уютен, той е изцяло заобиколен от скали. Това място е известно с отличния си риболов. Във водите му можете да хванете писия и камбала с безпрецедентни размери. Малая Лагерная също е част от акваторията на Авачинския залив и е любимо място за почивка на жителите на града. Тук идват много риби, за да хвърлят хайвера си. Това място получи името си в чест на затворническия лагер, който се намираше тук по време на Съветския съюз. Заливът Завойко също е част от бреговата линия на Авачинския залив. Той е силно врязан в бреговата линия и е заобиколен от носовете Завойко и Вилкова. Бреговете са ниски и само на отделни места се виждат червеникави скали. Известен е със спиращата дъха гледка към портите на Авачинския залив. От северната страна е полуостров Завойко. Получава името си от Василий Завойко, губернатор на Петропавловск-Камчатски през 19 век.
Планински масив Вачкажец (трекинг)
Закуска. Трансфер до планината Вачкажец. Трекинг тур по планинският циркус, езерото и водопада. Най високата точка на планината е 1556 м над морска височина. Това е едно от най-кравивите места в района на Камчатския полуостров. Има три основни планински части – планината Летняя Поперечная (1420 м), Вачкажци (1600 м) и Вачкажец (1556 м). Трекинга може да има различна продължителност, ако условията не позволяват провеждането му.
Рафтинг по река Бистрая, Малките горещи извори закуска, обяд
Закуска. По желание трансфер до река Бистрая ( около 2 часа). Рафтингът продължава около 3 часа, предложението изкушава с риболов и пускане на хванатата риба. Обяд в палатков лагер. Трансфер до горещи извори „Малки“ , за къпане в топла вода. Река Бистрая е втората по големина на Камчатка, тече по южните склонове на „Средний“ и играе важна роля за размножаването на тихоокеанската сьомга. Реката е богата на кралска сьомга, червена сьомга, гърбата сьомга, сребърна сьомга. Срещат се още тихоокаенска пъстърва, източно сибирска пъстърва, дъгова пъстърва, липан /от семейството на пъстървата също/. Трансфер до хотела. Нощувка.
Трек до Камилската планина
След закуска е трансферът до подножието на Авачинския вулкан, откъдето започва турът-трек до Камилската планина и лагера Авача, като след изкачването имаме и разходка до Тихоокеанското крайбрежие. Всички турове до вулкана Авачински започват от базовия лагер Камчатинтур, който е на 890 метра надморска височина. Авачинският вулкан е 2751 метра и е един от най-активните на Камчатка. Наричат го още „домашният вулкан“. Кратерът му е пълен с втвърдена лава, над коята се издигат облаци от изпарения. Изкачването е по-трудно от предишния ден, но отново не изисква специална екипировка. Изкачването и слизане (7 часа.)
Свободен ден или по желание Полет с хеликоптер до Долината на гейзерите или Хеликоптерен тур до Курилското езеро.
Закуска. По желание тур с Хеликоптер до Долината на гейзерите. Трансфер до хеликоптерната площадка и полет до Долината на Гейзерите. Долината на Гейзерите се нарича с право Перлата на Камчатка- Царството на гейзери и извори. Лети се над активните вулкани Каримски и Мали Семячик /около 1 ч. и 15 минути полет/. Приземяване и време за почивка. От тук потегляме на двучасов тур до гейзерния район. Отново полет до калдерата Узон /около 5-7 минути/, а там продължаваме с трек около 1 час през калдерата. Огромната калдерата Узон е с диаметър 12 км. и е уникално място, показващо действащия съвременен вулканизъм. Тук изобилства от всякакъв вид хидротермална активност- минерални езера, мощни изпарения от горещите извори, гейзери, миниатюрни кални вулкани. Полет /около 25 минути/ до Долината Наличево. Обяд, свободно време за горещите извори. Обратен полет с хеликоптер до Паратунка /около 35 минути/. или пожелание с Хеликоптер до Курилското езеро. Рано сутринта потегляме отново към хеликоптерната площадка, откъдето потегляме за Курилското езеро. Курилското езеро се намира на територията на Южно Камчатския природен парк, в южната част на полуострова. Районът около езерото има вулканична природа. Тук се намират двата впечатрляващи вулкана Камбалний и Илинский, които ограждат езерото. Курилското езеро е известно като едно от най-големите места в Евразия и на Камчатка, където сьомгата хвърля хайвера си- около 6 млн. риби изполват езерото за размножаване през периода Август-Ноември. По това време може да се види огромно разнообразие от диви животни и на сушата. Рибата привлича и огромните кафяви мечки на Камчатка. До езерото е издигната специална наблюдателна кула, откъдето може да се следи риболова на мечките в техния естествен хабитат. Кацаме в кратера Ксудач. Полетът е 1 ч. 10 мин. Кратка почивка след полета и подготовка за екскурзията за наблюдаване на кафяви мечки. Денят ще продължи с горещите извори Кодутка. Време за почивка при изворите и полет обратно до Паратунка. Нощувка.
Тихи океан
Закуска. Денят ще започне с Крайбрежието на Тихи океан и разходка с посещение на рибен пазар и сувенирен магазин. Връщане в хотела или Тур по желание до етно център. Трансфер до етно центъра и развъдник за хъскита, които се използват за кучешки впряг. Следва Етно програма с танци и разкази за живота на местните жители. Трансфер до хотела.
Отпътуване от Камчатка за Москва.
Москва.
София.
Почивки с изключително ниво на обслужване, подбрани от нашия екип.
Винаги научавайте първи нашите новини
и промоционални предложения!