Дестинация
Продължителност
Транспорт
Програмата в този ден продължава с посещенние на магичния град на Сан Хуан Теотиуакан - Пирамидата на Луната и Пирамидата на Слънцето. На входа на града се намира и Пътят на смъртта, където са разположени – Храмът на Кецалкоатъл, Пирамидата на Слънцето и в края – Пирамидата на Луната. Да се изкачиш до върха на Пирамидата на Слънцето е не само акт на издръжливост, но и на духовност за много от посетителите. Това е и една от причините да се видят хора, облечени в бяло по време на пролетното равноденствие, а също така и в различно време от годината, оставяйки камъни, като кварц с идеята да се заредят с положителна енергия и да установят мистичен контакт с Бога на Слънцето.
Посещение на най-важната католическа църква в Мексико – храмът на Девата от Гваделупе, в който се пази чудотворната икона на най-почитаната светица – Девата от Гваделупе. Храмът се посещава от над 14 милиона поклонници годишно и е вторият по посещаемост католически храм след Ватикана.
Денят ще започне с разглеждане на Оахака - най-богото гастрономно, културно и артистично наследство, една от най-важните туристически дестинации в Мексико. Историческия център е обект от Световното Наследство и познат още като „Зелената Антекера“, заради своите зелени каменни сгради като Културния център Санто Доминго, отличаващ се с своя бивш Доминикански манастир..
Продължим към археологическия център Монте Албан- древната столица на племето Сапотеки, в центъра на долината Оахака. Мястото е имало огромна връзка с Теотиуакан и това може да бъде видяно в стила на строителството на сградите, керамиката и стенописите. Археологическата зона е разделена на 10 части,а някои учени сравняват откриването на Монте Албан с откриването на древна Троя.Започваме разглеждането от Централния площад, с ширина и дължина от около 200 метра, откъдето ще видим защо Монте Албан е бил някога един от основните градове в Мезоамерика, а големината му е била с размерите на Оахака. Сграда „H“ e най-голяма и съдържа стълбище, две гробници с 2 тела и храм. Тук е намерена и известната мозаечна маска на Бог прилеп, направена от 25 парчета нефрит и към момента изложена в Музея на Антропологията в Мексико Сити.
Продължаваме към Сан Кристобал де Лас Касас. Градът е разположен в планината. Основан е в началото на 16 век от католически свещеници и е едно от първите испански селища на континента. Някога столица на щата, той пази очарованието на отминалите векове. Свободно време за вечерна разходка из града
През каньона протича река Грихалва, по която ще направим разходка с катер и ако имаме късмет, може да видим крокодили и маймуни.
Отпътуваме за Сан Хуан Чамула – малко индианско селище , известно с църквата си, в която индианците извършват странни обреди в смесен религиозен стил, съчетаващ християнски и езически традици. Ще станем свидетели на древен обред, изпълняван в централния параклис на Св. Йоан Кръстител, където в помещение, изпълнено с тайнственост и осветено от хиляди свещи, се произнасят молитви на диалекта на маите – тсотсил. Ще видим и съседното матриархално градче Синакантан,известно с характерните си пъстроцветни костюми, които местните жители с особена гордост носят и днес в ежедневния си живот.
Днес се отправяме към следващата ни дестинация - Паленке. По пътя ще спрем в град Вилаермоса и ще разгледаме основната му забележителност - музея Ла Вента, известен с колекцията си от артефакти от времето на олмеките.
Днес ще разгледаме едни от най-необикновените руини от културата на маите - тези в околностите на Паленке, скрити сред гъста тропическа гора. Смята се, че древният град на маите е изграден през 220 г. пр. Хр, въпреки че преживява своя разцвет през 7-и век. И въпреки че комплексът не е толкова голям или известен, колкото Тикал или Чичен Ица, той е също толкова впечатляващ и исторически значим. Надписите, открити тук, са допринесли значително за знанието за маите, което имаме днес. Пристигане в живописния и приветлив колониален град Кампече (ЮНЕСКО) – един от малкото градове в Мексико със запазени крепости от испанския период. Испанците построили много фортове, за да пазят града от постоянните набези на пиратите, но въпреки това, загубили огромна част от ограбените богатства на новия свят.
Отпътуване за Укшмал (ЮНЕСКО) – величествен образец на архитектурния стил Пук, един от най-красивите градове и една от основните столици на маите. Укшмал означава „построено три пъти”. Маите често строели нов храм върху вече съществуващ такъв. Най-главните сгради са Пирамидата на Пророка, Дворът на монахините, Палатът на владетеля, Акрополът, Гробището и Северната група. Продължаване за Мерида – столица на щата Юкатан. Наричат го ”белият град” заради красивите бели сгради от 19–20 век. Най-интересни са площад „Независимост”, паметникът на родината и централния булевард Монтехо.
Отпътуване за главния политически и церемониален център от културата на маите на полуостров Юкатан – Чичен-Ица (ЮНЕСКО), едно от 7-те чудеса на света. Градът носи името на свещените извори, разположени от двете му страни. Разглеждане на забележителностите: Пирамидата на пернатия змей „Кукулкан“, знаменитата обсерватория “Каракол“, Храма на войните и огромното игрище за свещената игра „Пок-та-пок“, (всъщност това е най-голямото игрище в Централна Америка за игра с топка, наподобяваща футбол). Пристигане в Канкун, където ни очаква отдих на белоснежния плаж на Карибско море
Почивки с изключително ниво на обслужване, подбрани от нашия екип.
Винаги научавайте първи нашите новини
и промоционални предложения!