За резервации:
0700 16 200Дати
Дестинация
Продължителност
Транспорт
дворецът Белведере, един от най-хубавите барокови образци в света, принадлежал на Хабсбургите; Виенската опера, където ежегодно се провежда оперен бал; булевард Рингщрасе, изграден на мястото на старата крепостна стена; дворецът Хофбург - зимната резиденция на Хабсбургите; Парламентът със статуята на Атина Палада; Кметството - внушителна сграда в неоготически стил; Къщата на Хундертвасер с необичайните си цветни етажи, следващи единствено природните форми; най-старият увеселителен парк в Европа Пратер със символа на Виена - Виенското колело.
Полудневна екскурзия - посещение на Императорската съкровищница в двореца Хофбург с местен екскурзовод на български език, където се съхраняват най-значимите и богати колекции от светски и религиозни съкровища. В Императорската съкровищница в двореца Хофбург се съхраняват някои от най-ценните съкровища, историята и богатството на Хабсбургската империя.- великолепни корони, скъпоценни камъни, диадеми, скиптри, мечове, реликви и други исторически артефакти от различни периоди, Свещената круша, която се смята за един от най-старите съхранени предмети от злато в света,Инималатският кръст – една от най-ценните и харесвани реликви в Християнското изкуство.
Полудневна екскурзия - посещение на двореца Шьонбрун-лятната императорска резиденция на Хабсбургите с местен екскурзовод на български език Шонбрун и неговите красиви барокови градини са абсолютно задължително задължително да бъдат постени за всеки гост на Виена. Построен от известния архитект Фишер фон Ерлах през 17-ти век, двореца днес е част от свтовното културно наследство на ЮНЕСКО. Екскурзията ще Ви покаже красотите на малка част от всичките 1000 стаи, много от тях декорирани от императрица Мария Терезия. Двореца се е ползвал за лятна резиденция на кралското семейство, а в градини има много интересни забележителности като лабиринта от растителност и зоологическа градина.
На хълм над р.Дунав се издига най-красивият манастир в Централна Европа,връх на бароковото изкуство в Австрия.Действащото и до днес Абатство от Ордена на Св.Бенедикт е основано в далечната 1089г. Посещение на музея, мраморната зала,бившите императорски стаи, библиотеката и панорамният балкон, от който се открива прекрасна гледка към Мелк,библиотеката и църквата с богата колекция от цености.Абатството е разположено на десния бряг на Дунав и е западна врата към долината Вахау, която продължава на 30 км на север по течението на реката до град Кремс. През средновековието Кремс е бил важно търговско средище, а днес е кокетно местенце за отдих със запазена старинна централна улица. Гостите му се дивят на запазената от XV век до днес крепостна врата, на Барутната кула – част от средновековното укрепление на града и на запазената от XIII век до днес стара църква, построена в италиански стил.
Новият мост, катедралата Св. Мартен, в която е коронована императрица Мария Терезия, Градския площад, Кметството, Архиепископалния дворец /в който са живяли Св. Св. Кирил и Методий/ и кулата Михалска брана.
Почивки с изключително ниво на обслужване, подбрани от нашия екип.
Винаги научавайте първи нашите новини
и промоционални предложения!